Tekinsiz - Online

4.0

Tekinsiz - Online

Oyun akıl hastanesinden kaçan bir kadının saklanacak yer ararken kendini bir tiyatro sahnesinde bulmasıyla başlıyor.

Akıl hastası olan bir kadının, tiyatro sahnesindeki -sonsuz imkan veren- varoluş çabası,o yunda yaratıcılığın temel malzemesi olarak ele alınarak seyircisine ezber bozan, dinamik ve alışık olmadığı bir performans vaat ediyor.

Oyundaki kadın kahramanın delilik hali; coşku, dürüstlük, yaratıcılık, cesaret ve pek çok gözalıcı özelliğiyle adeta bir soytarı ' yı anımsatır.

Kadın tıpkı sözünü esirgemeyen, mizahı güçlü, yetenekli ve bilge soytarı gibi söylenemeyeni komik, farklı ve yaratıcı bir biçimde söyleyebilmekte, bu anlamda hem bozan hem yeniden yapan niteliklerini kendi varoluş mücadelesinin de dinamosu haline getirmektedir.

Komedi ve trajedi, akıl ve akıl dışı, düzen ve kaos karşıtlıklarının hızla ve sürekli yer değiştirdiği ; beden ve ses kullanımının müzikal bir tartımla tasarlandığı oyunda, seyirci kimi zaman bu kadın ile aynı mekanda olmanın tekinsizliğini hissedecek, kimi zaman deliliğin sınırında iz sürecek, kimi zaman da bir çocuk gibi eğlenecektir.


Artistik Süpervizör
: Amedee Bricolo
Dramaturgi: Verba Habif
Dekor/Kostüm/Işık ve Ses Tasarımı:
Ayşegül Cengiz Akman
Kukla Tasarımı:
Asuman Subay
Yönetmen Yardımcıları:
Betül İngin, Damla Ahkemoğlu
Işık ve Ses Masasındaki Oyuncular:
Davut Torlak, Manolya Urkan
Oyun Fotoğrafları:
Mehmet Akman


Tek Perde 70 dk.


mobilet.com Bilet Fiyatı:
Online Gösteri - 40.00 TLEtkinlik Kurallları:
-Yayını, satın alımı tamamladıktan sonra tarafınıza gönderilen bilete ait 7 HANELİ REFERANS numarası ile MobiletOnlive linkine tıklayarak 'Kodu Kullan' butonundan izleyebilirsiniz. onlive.mobilet.com
-Yayın 17/04/2021 Cumartesi günü 20:00'da başlayacak olup, oyun sona erdiğinde yayın kapanacaktır.
-Bu etkinlik online veya bant olarak gerçekleşecektir. Satın alınan biletler sadece etkinliğin online veya bant yayınını izleme hakkı vermektedir.
-Yayını, web sayfası üzerinden bilgisayar, tablet, ya da telefonunuzdan izleyebilirsiniz.
-Her bir kod tek cihazdan kullanılabilmektedir.
-Yayın esnasında, kişisel sebeplerle yayının bir kısmının veya tamamının izlenememesi kullanıcının sorumluluğundadır.
-Yayının usulsüz şekilde kaydedilmesi, yayınlanması veya pazarlamaya çalışılmasının tespiti halinde hakkınızda hukuki süreç başlatılacaktır.


More Information: Akıl hastası olan bir kadının, tiyatro sahnesindeki -sonsuz imkan veren- varoluş çabası, oyunda yaratıcılığın temel malzemesi olarak ele alınarak seyircisine ezber bozan, dinamik ve alışık olmadığı bir performans vaat ediyor.
Cast: Ayşegül Cengiz Akman

Comments

No comment left, would you like to comment?

Click to comment ...