Celile - Nazım Hikmet'in Annesi - Online

4.0

Celile - Nazım Hikmet'in Annesi - Online

Celile hanımın hayatını ilk kez tiyatro sahnesine taşıyan oyun, izleyiciden geçer not aldı. Oyunlarını kısıtlamalar sebebiyle bir daha sahneleme imkanı bulamayan Kadıköy Halk Tiyatrosu, online gösterime özel hazırladıkları çekimle Celile'yi Şubat'tan itibaren gösterime açma kararı aldı. Oyun Seyretix üzerinden 19, 20 ve 21 Mart tarihlerinde izlenebilir.

Saray soylusu olarak başlayan, Galata Köprüsü'nde açlık grevine uzanan; şaşalı olduğu kadar, mücadele dolu bir hayat...

Osmanlı'nın son yıllarında yasak aşkı, Cumhuriyet'in ilk yıllarında oğlunun yaşamı ve özgürlüğü için verdiği mücadele ile konuşulan güçlü ve cesur bir kadın.

Resimlerini insanlara verirken; 'Bunu yatak odasına değil salona asın lütfen' diye tembih eden, Osmanlı'nın ilk kadın nü ressamı.

Yahya Kemal de Nazım Hikmet de Büyükada'daydı. İkisi de aynı kadına sevdalıydı; Celile!

Toplumsal gerçekçi oyunlar sahnelemeyi tercih eden Kadıköy Halk Tiyatrosu'ndan yine hafızalardan çıkmayacak bir performans... Müzikle, şiirle, resimle bezenmiş bu tek kişilik biyografide hem tarihi yolculuğa çıkacak, hem de bir kadının genç kızlığından ihtiyarlığına dek nefes kesen yaşamına tanık olacaksınız.Müzik : Gökmen Özveri
Dekor : KHT
Kostüm : Zerrin Akbulut
Dramaturji : Bülent Bayrak
Afiş Fotoğraf : Halil Ergin
Afiş Tasarım : Fırat Seymen
Seslendirme : Ada Yalçıner

Biletix Bilet Fiyatı:
Online Etkinlik - 35.00 TL


Etkinlik Kuralları
- Online etkinlik 16 Nisan 2021 20:30 - 18 Nisan 2021 23:59 tarihleri arasında gösterimde olacak ve bu tarihlerde www.seyretix.com adresinden izlenebilecektir.
- Online gösterimi izlemek için kullanacağınız online etkinlik izlemekodunuz, Biletix tarafından kullandığınız e-mail adresinize ayrıca gönderilecek ya da Biletix tarafından size gönderilen onay mailinde yeralacaktır.
- Biletix'ten almış olduğunuz online etkinlik izleme kodunuzu, seyretix'de bulunan access kod (erişim kodu) alanına yazarak yayını izleyebilirsiniz.
- Üyeliğinizi kullanarak aldığınız biletinizin detayları ve online izleme kodunuz aynı zamanda, üyeliğinizin altında bulunan Biletlerim sekmesinde debulunmaktadır.


More Information: Tarih: 16 - 17 - 18 Nisan 2021 Yer: Online Platform
Cast: Ayşegül Yalçıner

Comments

No comment left, would you like to comment?

Click to comment ...