Süha Derbent - Ke(n)dime Giden Yol Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

4.0

Süha Derbent - Ke(n)dime Giden Yol Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

13 Nisan 2021 Salı saat 20.30'sa Süha Derbent - Ke(n)dime Giden Yol Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi ile İzdof'un konuğu oluyor. Zoom üzerinden yapılacak etkinlik aynı zamanada İzdof Youtube kanalından da canlı olarak izlenebilir.


Zoom Meeting ID
- 723 9141438
Pass-code - izdof


Süha Derbent kimdir?

35 yıldır fotoğrafçılık yapan Süha Derbent 1963 yılında İstanbul'da doğdu. Cumhuriyet gazetesinde muhabir olarak başlayan profesyonel yaşamı, Atlas ve Marie Claire dergilerinde fotoğrafçı-yazar olarak devam etti. Gezi National Geographic Traveler dergisinde iki yıl görsel yönetmen olarak çalıştıktan sonra, seyahat ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı alanıyla daha yakından ilgilenmeye başladı. İskandinavya'dan Madagaskar'a, Sri Lanka'dan Kanada'ya kadar 80'den fazla ülkede çalıştı. Çeşitli hava yolu, fotoğrafçılık, banka ve otel zincirleri gibi büyük kuruluşların sponsorluğunda projeler gerçekleştirdi.

Vahşi yaşam, özellikle de büyük kediler diye adlandırılan hayvanların peşinde dünyanın çeşitli ülkelerini gezerek fotoğraflar çekti, projeler hazırladı. 1998 yılının Nisan ayında bir ilke imza attı; 2000'li yıllarda soyunun tükenmesinden korkulan Bengal Kaplanının Hindistan'da izini sürdü ve onu fotoğraflamayı başaran ilk Türk vahşi yaşam fotoğrafçısı oldu.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüle sahip olan Süha Derbent, özel projelerin yanı sıra vahşi yaşam fotoğrafçılığı, seyahat organizasyonu ve hayvan davranışı konularında kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti vermekte, çeşitli dergilerde seyahat yazıları yazmaktadır.More Information: Tarih: 13 Nisan 2021 Saat: 20.30 Yer: Online Platform
Cast: Süha Derbent

Comments

No comment left, would you like to comment?

Click to comment ...