TECHNE Sergisi - "Dijital İle Dönüşen Resim Sanatı"

4.0

TECHNE Sergisi - "Dijital İle Dönüşen Resim Sanatı"Sıradışı bir sergiye hazır mısınız?

TECHNÊ: Dijital ile Dönüşen Resim Sanatını Deneyimleyin! Gizem Renklidağ'ın analog ve dijital teknikleri bir arada kullanarak resim sanatını bambaşka deneyimlere açtığı Technê Sergisi, 15 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde...

Gizem Renklidağ'ın yıllar içinde kendi kendine geliştirdiği 'FISPIS' tekniği ile yaptığı resimler, dijital teknikler ile bambaşka formlara dönüşüyor. Technê, sizi tuvallerin teknoloji ile dönüşüp dijitalleştiği, hareketlendiği, sese ve müziğe dönüştüğü benzersiz bir deneyime davet ediyor. Technê Sergisi, alışılmışın dışında çok katmanlı bir sanat deneyimi yaşamak isteyenleri, interaktif, hareketli ve eğlenceli dünyalara götürüyor.

2017'de ilk kez sanat severlerle İstanbul'da buluşan Technê, dijital sanatçıların kolektif üretimleriyle süreç içinde ve gelişerek büyüyor. Tuval resimlerine bambaşka formlar ve boyutlar kazandıran sanatçılar, resim sanatını dijital tekniklerle dönüştürerek birçok farklı performans ve deneyim tasarlıyor. Ahmet Said Kaplan, Can Büyükberber, Deniz Kader, Hakan Hısım & Batuhan Güven, Hakan Yılmaz, Lara Kamhi, Mehmet Kızılay resim üzerine projeksiyon mapping ile algı sınırlarını zorlarken, Ha:ar karışık multimedia tekniği, Ender Diril foto-manipülasyon, Merve Özgören plastik sanat enstalasyonu, Ozan Türkkan yapay zeka kullanarak ürettiği animasyon , Süleyman Yılmaz interaktif yerleştirmesi aracılığı ile sanat severleri olağanüstü bir sergi deneyimlemeye davet ediyor.

Technê Sergisi, Türkiye'nin önde gelen dijital sanat stüdyolarından DECOL prodüktörlüğü, Gizem Renklidağ ve N. Cihan Çankaya'nın eş-küratörlüğünde başladığı İstanbul yolculuğuna İzmir'de devam ediyor.

Sergi, İzmir Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu'nun almış olduğu koronavirüs önlemleri çerçevesinde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak her galeride aynı anda 20 kişi kapasiteyle 16 Nisan - 14 Mayıs tarihleri arasında Hafta İçi : 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

More Information: Tarih: 16 Nisan - 14 Mayıs 2021 Saat: 10.00 - 17.00 Yer: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Açılış Tarihi: 15 Nisan 2021 / 18.00

Comments

No comment left, would you like to comment?

Click to comment ...